Nejpopulárnější Golfový Turnaj s českou a mezinárodní účastí 

10th CZECH OPEN - GOLF CLASSIC 2013 @ GLEN LAWRENCE GOLF CLUB

Happy anniversary COGC!
10th annual! RAIN OR SHINE! Registration either here, visit http://czechopen-golfclassic.com/ or email  register@czechopen-golfclassic.com. SMS or call 6135327023.  $40 green fee (cart incl). 
Award ceremony at Jitka Blazek, 847 Ludgate Cr.with traditional czech food / beer some pizza too. For info about beer see this Beer Nation


----------------------------------

10. ročník! Ať prší nebo svítí slunce! Registrace buď tady navštivte http://czechopen-golfclassic.com/ nebo email register@czechopen-golfclassic.com.  $40 green fee (včetně vozík).

Slavnostní předávání cen u Jitky Blažek s tradičním české jídlo / pivo a pizzu taky. Informace o českém pivu můžete shlédnout Beer Nation
COGC 2013! TOTO JE TO ONO!Vyhlášení vítězů a předání cen - Awards ceremony

PLEASE READ BELOW! Pozvani od Jitky a COGC.
Ahoj,
Ja, co-by passivni a hodne z dalky golf player, vam do toho nemam co mluvit, ale presto si dovolim navrhnout, kdybyste meli zajem, tak se muzete po golfu sejit u nas. Objedname pizzu, a ja udelam jak obvykle chlebicky. A mozna upecu svestkovej kolac.
 
Sportu zdar a party jeste vetsi
Jitka 

$10/pp for food Payable to Jitka - Drinks? BBYO


Hi all golf players.
I, as a Passive by a lot of golf player remotely, to do with you I have no say, but still I dare to suggest, if you are interested, so we can get together after golf at our place. Order a pizza, and I will do as usual sandwiches. And maybe plum  pie.


Sport and well-being even bigger party
Jitka
____________________
$10/pp for food Payable to Jitka - Drinks? BBYO